Tag Results:

Жозеп Борел

Борел: Пристапните преговори со Македонија се вистинската одлука на ЕУ, честитки и за членството во НАТО

Зад сите нас е една многу тешка недела во која на насловните страници и во нашите мисли доминираше пандемијата со коронавирусот и...

Борел за гласањето на законот за ЈО: „Нов важен чекор во имплементацијата на реформите“

Високиот претставник на Европска Унија за надворешна политика и безбедност Жозеп Борел изрази задоволство поради донесувањето на Законот за јавно обвинителство во...