ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Караџовски се скара со новинарите – „Може да ме разреши само Филипче, Јас сум како Џафери во Собрание“

Првиот човек на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски на речиси секое прашање на новинарите одговори со критики. Тоа беше причина за...

Караџовски: Мојот став секогаш бил стручен, издржан, епидемиолошки, мојата идеологија е епидемиологијата

Комисијата за заразни болести со која во моментов претседавам е стручно советодавно тело на министерот за здравство. Не сме поврзани со Влада,...

Се утврдува дали коронавирусот бил присутен и за време на сезонскиот грип – „Тестовите веродостојни, ќе се користат и за сезонски грип“, вели Филипче

Бројот на заразени со Ковид-19 и натаму расте. Во последните 24 часа се регистрирани 68 нови случаи со што бројот на активни...

Младите најчесто носители на ковид-19 и со полесна клиничка слика

Младите лица се најчесто носители, имаат многу полесна клиничка слика и нивниот организам може лесно да се избори со некакви други заболувања...

[ВО ЖИВО] Прашања и одговори: Сѐ за коронавирусот

Онлајн стрим на видеосесија на тема „КОВИД-19 – Прашања и одговори: Сѐ за коронавирусот“ со министерот за здравство Венко Филипче, заменикот министер...