НАЈНОВА ВЕСТ

Демонстрантите упаднаа во Собранието во Србија – интервенира полицијата

Неколку стотици граѓани се собраа пред српскиот парламент во знак на протест против враќањето на рестриктивните мерки и повторното воведување полициски час,...

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Заврши дијалогот „Жан моне“ – странките задоволни, не се решени главните прашања

Заврши и третата средба на дијалогот „Жан Моне“. Претседателот на Собранието, Талат Џафери рече дека со консензус се решени техничките прашања на Собранието како...