ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

(ВИДЕО) Во Бугарија 17-катна зграда останата од комунизмот срушена со експлозив

Зграда со 17 ката, изградена да биде „најголемата и најмодерната печатница на Балканот“ пред 40 години во Софија, главниот град на Бугарија,...

ВО ЖИВО: Невреме во Скопје – зграда остана без покрив, оштетени автомобили

ТВ21 известува во живо од населбата Кисела Вода каде покривот на зградата се сруши врз паркираните автомобили. https://www.facebook.com/tv21hd/videos/490860375125007/

ФОТО: Невреме во Скопје – се сруши покрив на зграда, оштетени автомобили

Страшно невреме ја зафати Македонија. Од полноќ земјава се наоѓа во жолта алертна фаза поради засилен ветер и врнежи од дожд.