ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Мајки со бебиња излегуваат на улица по катастрофалниот земјотрес во Мексико, изададено предупредување за цунами

Објавени се првите фотографии од катастрофалниот земјотрес кој го погоди Мексико во 10:29 часот по локално време. Мајки...

Силен земјотрес од 7,4 степени го погоди Мексико (ВИДЕО)

Силен земјотрес од 7,4 степени според Рихтеровата скала, го погоди јужниот дел на Мексико. Земјотресот се случил во...