ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Малолетник прободен со остар предмет кај „Зелениот пазар“ во Скопје

Во СВР Скопје вчера во 19.59 часот било пријавено дека на плочник во близина на „Зелениот пазар“ во Скопје, 12-годишен малолетник бил...