ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Потпретседателот на Собранието упати честитка по повод Рамазан Бајрам

Потпретседателот на Собранието, Зеќир Рамчиловиќ упати честитки по повод Рамазан Бајрам. „Почитувани граѓани, ценети верници од исламската вероисповест. Обично...

Рамчиловиќ: До крајот на јуни сосема реално е да имаме избори

„Остануваат можностите до крајот на на јуни сосема реално е да имаме избори и би било добро да имаме избори“, посочи Зеќир...

Рамчиловиќ: Собранието требаше да се врати во функција, за да пратениците понесат дел од одговорноста

Пратеникот Зеќир Рамчиловиќ во вечерашниот дебатен магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека Собранието требало да се врати во функција за пратениците...

Рамчиловиќ: Борбата за вистината и правдата не застанува

Пратеникот Зеќир Рамчиловиќ на својот фејсбук профил истакнува дека борбата за вистината и правдата не застанува. Тој додава дека...