НАЈНОВА ВЕСТ

Дел од демонстрантите пред зградата на РТС – запалени неколку контејнери

Неколку контејнери горат пред зградата на Радио Телвизија Србија откако дел од демонстрантите од пред зградата на Собранието се упатија кон РТС.

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Филипче за утре најави состанок со Здружението на матични лекари

Министерот за здравство Венко Филипче на попладневната прес-конференција во Владата најави дека за утре е закажан состанок со Здружението на матични лекари...