ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Филипче: Здравствениот систем е подготвен да прими многу поголем број пациенти

Може слободно да се каже дека здравствениот систем е подготвен да прими и многу поголем број на пациенти отколку што сега се...

Села: Имаме одговорни граѓани кои ги почитуваат мерките и тие ќе бидат најзаслужни за да не колабира системот

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, во „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека имаме одговорни граѓани кои ги почитуваат мерките.