ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Кривична за затвореник од Идризово – измамил правно лице во Прилеп

Кривична пријава за „измама“ е поднесена против Б.А. (33) од Скопје, кој е осудено лице во КПУ Идризово, поради тоа што, како...

Осуден на доживотен затвор имал неуспешен обид за бегство од Идризово, утринава бил најден на таванот

Албански државјанин со иницијали А.Д. кој ноќеска успеал да избега од ќелијата во затворот „Идризово“, утринава бил најден на таванот во затворот,...