ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Заев за законот за ЈО: Сега притисокот врз пратениците е 10 пати поголем, отколку кога беа уставните измени (ВИДЕО)

Зоран Заев на денешната прес-конференција го образложи и законот за ЈО за кој, според него, е најдобро решение, одобрено од сите експерти...

Зендели: БЕСА нема да го поддржи законот за ЈО

Пратеникот на Беса Фадил Зендели денеска изјави дека нема да гласа за потребата за донесување на законот...