ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Десетици загинати во вооружени напади на северозападот од Нигерија

Во вооружени напади во северозападниот дел на Нигерија загинале 47 лица, соопшти началникот на полицијата во градот Кацина, Гамбо Исах, додавајќи дека...