ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Посебен режим во Дебар Маало – Нелоски до Шилегов: „Вие сте најлошиот градоначалник до сега“

Копјата во синоќешното издание на дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 ги кршеа градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и поранешниот претседател...

Шилегов: Избори крајот на јуни, додека не нѐ стигне вториот бран од коронавирусот

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов во „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека би бил среќен ако успеат да направат избори на...

Шилегов: Најдете 2 милиони евра и ќе го спасиме ФК Вардар

Првиот човек на Град Скопје, Петре Шилегов во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 му порача на Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ да...

Нелоски: Сите заедно сега треба да му помогнеме на ФК Вардар

Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека сите заедно сега треба да му помогнат на фудбалскиот...

„20 години сте управувале со Водно и појма сте немале што значи тоа, за 2 месеци тоа ќе го добиете како показна вежба“, вели...

„20 години сте управувале со Водно и појма сте немале што значи тоа, за 2 месеци тоа ќе го добиете како показна...

„Ве испратиле без минимално познавање во емисија, кој го даде езерото Треска на општина Сарај?!“, Шилегов го праша Нелоски

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов посочи дека Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ го испратиле без минимално познавање во емисија и го запраша...

„Ох колку ќе се изненадите со Универзална сала“, му рече Шилегов на Нелоски

„Ох колку ќе се изненадите со Универзална сала“, му рече првиот човек на Град Скопје, Петре Шилегов на Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ...

Нелоски до Шилегов: Вие сте можеби еден од најлошите градоначалници на Скопје

Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 му се обрати на градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и...

„Не можам да не се нервирам за скопскиот плоштад, Вие го продадовте и сега спинувате“, му рече Шилегов на Нелоски

"Не можам да не се нервирам за скопскиот плоштад, Вие го продадовте и сега спинувате", му рече првиот човек на Град Скопје,...

„Кога јас ги промовирав електричните тротинети вие мајтап си игравте“, му рече Шилегов на Нелоски кој обвини дека велосипедските патеки се катастрофални

„Кога јас ги промовирав електричните тротинети вие мајтап си игравте“, му посочи градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов на Владимир Нелоски од...

Шилегов на Нелоски: Чекај дете да ти објаснам од што ќе го полнам буџетот

„Чекај дете да ти објаснам од што ќе го полнам буџетот“, му се обрати градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов на Владимир...

“Некоректно е ако викендов да имаме 58 часа карантин, а по три недели да одиме на избори”, вели Нелоски

„Не е конкретно кон граѓаните доколку викендов да имаме 58 часа карантин, по три недели да одиме на избори", порача Владимир Нелоски...