ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

11 починати, 185 новозаразени, позитивни и Шилегов и мајката на Мицкоски, 185 лица од здравство позитивни на коронавирус

Во последните 24 часа се регистрирани 185 случаи со Ковид-19, од вкупно 1364 направени тестови. Најмногу заразени има повторно во Скопје и...

Петре Шилегов позитивен на тестот за Ковид-19!

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов има позитивен тест на коронавирус. Тој самиот тоа го напиша на својот профил на „Фејсбук“, потврдувајќи дека има...

Се уредува северната страна на кејот на реката Вардар

Град Скопје денеска започна да го уредува просторот на северната страна на кејот на реката Вардар. Екипите на градските претпријатија работат на подигнување...

Шилегов: Очекуваме следната недела да се отвори „Лајка“

 Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов денеска соопшти дека имале мал застој во доопремувањето на стационарот „Лајка“ поради вонредните состојби и епидемијата.

Фејсбук преписки на Шилегов и Меџити – Меџити го кани Шилегов на дебата за премиер Албанец

Вака зборуваше на локалните избори Петре Шилегов повикувајќи ги чаирчани да го поддржат Висар Ганиу за градоначалник на општината.

Преписки меѓу Шилегов и Ганиу – кој го изгради кружниот тек во Чаир?

Во јануари, на почетокот на градежните работи за кружниот тек во булеварот „Втора македонска бригада“ во Чаир увид извршија заедно Висар Ганиу...

Завршена изградбата на кружниот тек во Чаир

Вчера и официјално заврши техничкиот прием и означување на кружниот тек што се наоѓа во Чаир на улицата „Кемал Сејфула“. Како што...

Непочитувањето на протоколите ќе не врати назад – градоначалниците на општините апелираат за поголема внимателност

Градоначалникот на  Чаир, Висар Ганиу апелира за поголема внимателност и трпение, со цел што полесно да се надмине состојбата со коронавирусот, и...

Се ближат избори, се актуелизира „Треска“ – Беџети до Шилегов: „Езерото Треска му припаѓа на Сарај“

Прекрасниот пејзаж кај езерото Треска е оставен на милост и немилост на судбината. Честопати го спомнуваат разни функционери, но никако да се...

Посебен режим во Дебар Маало – Нелоски до Шилегов: „Вие сте најлошиот градоначалник до сега“

Копјата во синоќешното издание на дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 ги кршеа градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и поранешниот претседател...

Шилегов: Избори крајот на јуни, додека не нѐ стигне вториот бран од коронавирусот

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов во „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека би бил среќен ако успеат да направат избори на...

Шилегов: Најдете 2 милиони евра и ќе го спасиме ФК Вардар

Првиот човек на Град Скопје, Петре Шилегов во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 му порача на Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ да...