ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Квалификации за ЕП 2021 во одбојка: С. Македонија со Данска, Турција и БиХ

 Македонската одбојкарска репрезентација ги доби ривалите во квалификациите за Европското првенство во 2021 година. Жрепката што се одржа попладнево во Луксембург, ги...