ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Ракетен напад врз ирачка воена база во Киркук

Вечерва е извршен ракетен напад врз ирачката воена база во Киркук, во која се сместени американси војници, јавува АФП, повикувајќи се на...