ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Ким му испрати писмо со поддршка на Мун поради коронавирусот

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун во лично писмо до претседателот на Јужна Кореја Мун Јае Ин изрази надеж дека Јужна Кореја ќе...