ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Сестрата на Ким Џонг-ун и се закани на Јужна Кореја

Северна Кореја ќе преземе „акции“ против Јужна Кореја, кои ќе им ги довери на своите војници да ги спроведат, се закани денеска...

Јужнокорејски разузнавачи: Ким немал операција на срцето

Јужнокорејската разузнавачка агенција денеска објави дека нема знаци оти лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун имал операција на срцето.

Во Пјонгјанг испразнети продавниците поради шпекулациите за здравствената состојба на Ким

Шпекулациите за здравствената сосотојба на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун предизвикаа паника кај граѓаните, кои ги испразнија продавниците, стравувајќи од граѓанска војна или...

Сеул: Ким заздравува, во Северна Кореја не се случува ништо невообичаено

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун заздравува по кардиоваскуларната операција, објавија денеска јужнокорејските медиуми. Според официјален Сеул, во Северна Кореја не...