ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Кривична пријава за охриѓанец кој лажел дека е киднапиран

На 17.04.2020 во 22.10 часот, полициски службеници од СВР Охрид, во координација со полициски службеници од Секторот за општ и насилен криминал...

Хаити: Киднапиран директор на болница – персоналот во знак на протест одбива да прима пациенти

Директорот на една од главните болници на Хаити вчера е киднапиран, а болничкиот персонал во знак на протест одбива да прима пациенти...