ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Кошаркарот Кевин Дурант позитивен на тестот за коронавирус

Кошаркарот на Бруклин Нетс, Кевин Дурант е позитивен на коронавирус. Американските медиуми пренесуваат дека Дурант е еден од...