ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Донација од Амбасадата на САД за намалување на ширењето на КОВИД-19

Американската амбасадорка Кејт Мари Брнз денеска во Јавното обвинителство на Република Северна Македонија ќе предаде донација од Соединетите Американски Држави, преку Бирото...

Амбасадорката Брнз го поздрави договорот за избори на 15 јули

Амбасадорот на САД во Република Северна Македонија,Кејт Брнз, на твитер ја поздрави информацијата дека предвремените парламентарни избори се закажани за 15 јули.

Ангеловска и Брнз онлајн разговараа за економската ситуација во земјава во услови на Ковид-19 кризата

 Министерката за финансии Нина Ангеловска оствари онлајн средба со амбасадорката на САД во земјава Кејт Брнз со која разговараше за актуелните случувања...

Брнз го поздрави постигнатиот успех на досегашниот парламентарен состав

По распуштањето на деветтиот парламентарен состав во историјата на Северна Македонија, би сакала да го поздравам значителниот успех постигнат во минатите три...