ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Кавадарци: Лекарка специјалист и медицинска сестра се новите заболени од Ковид-19

Лекарка специјалист и медицинска сестра од Општа болница Кавадарци се новите случаи на  КОВИД-19 во Тиквешијата. Информацијата за МИА...

Пронајден починат маж на нива во Дреново, Кавадаречко

На нива во село Дреново, Кавадаречко, до трактор „ИМТ 539“, вчера бил пронајден починат И.Ј.(71) од селото. Лекар од Итна медицинска помош...

Човечки фактор причина за пожарот кај депонијата „Мелци“ во Кавадарци

Од човечки фактор намерно рано утринава беше запалена градската депонија „Мелци“, информираа попладнево од кавадаречки „Комуналец”. – Во 4...

Акција на полицијата – во скопски Бутел пронајдени над 1 тон марихуана

На подрачјето на град Скопје по извршена акција во соработка со Основното јавно обвинителство од Кавадарци во магацин во населбата Бутел пронајдени...

Заврши државниот карантин за 63 лица во кавадаречки хотел, сите се добро

Заврши 14 дневниот државен карантин за 63 лица во хотелот „Уни палас 2“ во Кавадарци, сите се добро и без симптоми на...

Кризен штаб Кавадарци побара 25 луѓе од АРМ заради зголемена контрола на мерките против коронавирус

Заради зголемена контрола за спроведување на мерките и препораките од Владата во врска со Ковид-19, Општински кризен штаб Кавадарци донесе заклучок да...

Кавадарчанец нападнал полицајци кои го запреле на полициски час

Кавадарчанец на возраст од 26 години бил агресивен и физички нападнал полицајци кои го запреле за време на полициски час во саботата...

Пожар во куќа во Кавадарци

Пожар изби попладнево во спрат од двокатна куќа на улицата ,,Вардарска” во Кавадарци. За среќа, повредени нема, а среќна околност е и...

Починатиот албански државјанин во Кавадарци позитивен на коронавирус

Починатиот албански државјанин во Кавадарци е позитивен на тестот за коронавирусот, потврдуваат од Центарот за јавно здравје Кавадарци. Од...

Во Кавадарци и денеска аеродезинфекција

Во Кавадарци и денеска ќе има аеродезинфекција како и во изминатите денови. Таа ќе стартува во 16.30 часот, информираат од кабинетот на...

ВИДЕО: Во Кавадарци за време на полицискиот час се врши дезинфекција на воздухот во градот

Службите на ЈП Комуналец покрај тоа што активно учествуваат во сите акции за дезинфекција на улиците и автомобилите кои влегуваат во градот,...

Исчезнатата кавадарчанка пронајдена почината во лозов насад без траги на насилство

Седумдесет и три годишната кавадарчанка М.Д. која претходно беше пријавена за исчезната, вчера била пронајдена почината во лозов насад без траги на...