ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Откажан Струмичкиот карневал

Годинашното издание на меѓународниот Струмички карневал заврши синоќа со одржување на концертот под маски, а останатите содржини што требаше да се одржуваат...

Откажан карневалот во Фолкмарсен

Карневалот во германскиот град Фолкмарсен е откажан откако автомобил влета во карневалската поворка, при што се повредени најмалку 30 луѓе, а полицијата...