ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Зибери: Трката е за добивање гласови – Лала: Ахмети со оваа кандидатура ги разочара Албанците

Кандидатот за премиер Албанец кого го предложи ДУИ, Насер Зибери, вели дека не е партиски кандидат и дека бара поддршка од сите...

Хоџа: Наш мандатар е Заев – Ахмети: Името на кандидатот ќе го имаме на првиот ден од кампањата

Идејата на ДУИ за премиер Албанец е несериозна, бидејќи кандидат нема. Вака рече синоќа во Клик Плус Аријанит Хоџа од Движење Беса....

Генералното собрание на Демократскиот сојуз на Косово го изгласа Хоти за кандидат за премиер

Генералното собрание на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) со големо мнозинство ја поддржа кандидатурата на партискиот потпретседател Авдулах Хоти за кандидат за...