ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Најмалку 16 жртви во масовно убиство во Канада

Најмалку 16 лица се убиени во напад што траеше 12 часа во канадската провинција Нова Шкотска. Габриел Вортман (51)...

Канада: Дваесет отсто зголемен бројот на смртни случаи

Речиси 12.000 случаи на заразени од новиот коронавирус се регистрирани во Канада, при што бројот на смртните случаи е зголемен за речиси...

ВИДЕО: Верижен судар на 200 возила во Канада – двајца загинати и над 90 повредени

Во реонот на градот Ла Прери вчера се случил верижен судар на околу 200 возила, соопштува канадската полиција. Од...

ВИДЕО: Авион на „Ер Канада“ итно слетува во Мадрид

Авион на Ер Канада e принуден итно да слета на аеродромот во Мадрид откако откажала опремата за слетување.