ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Дурловски ја почна кампањата од Битола

Носителот на изборна единица 5, Игор Дурловски денеска се обрати до граѓаните и посочи дека му е особено чест што кампањата за...

Пендаровски: Кампањата да биде безбедна, а изборите фер, слободни и демократски

За првпат од независноста на земјата имаме избори како земја-членка на НАТО и во очекување да ги почнеме претпристапните преговори со Европската...

Хоџа: Наш мандатар е Заев – Ахмети: Името на кандидатот ќе го имаме на првиот ден од кампањата

Идејата на ДУИ за премиер Албанец е несериозна, бидејќи кандидат нема. Вака рече синоќа во Клик Плус Аријанит Хоџа од Движење Беса....

Нема абер за лидерска, партиите во кампања?! – Има обиди за консензус за датум за избори

Датум за избори нема, но во позадина се водат преговори за постигнување на компромис околу датумот за одржување на предвремени парламентарни избори....

Иран: Од коронавирус почина вкупно 354 луѓе

Во последните 24 часа во Иран починале 63 луѓе од новиот коронавирус, со што бројот на починати се искачи на 354.

Партиите со „бомби“, кривични и рап стихови – што друго ќе направат во кампања?

Ако на минатите избори власта се смени како резултат на „бомбите“, во овој циклус имаме кривични пријави, објавување рап стихови од страна на политичарите.