НАЈНОВА ВЕСТ

Демонстрантите упаднаа во Собранието во Србија – интервенира полицијата

Неколку стотици граѓани се собраа пред српскиот парламент во знак на протест против враќањето на рестриктивните мерки и повторното воведување полициски час,...

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Непознати лица каменувале воз

На 02.03.2020 во 20.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 20.15 часот, помеѓу железничко стојалиште Скопје и железничко стојалиште Лисиче,...