НАЈНОВА ВЕСТ

Дел од демонстрантите пред зградата на РТС – запалени неколку контејнери

Неколку контејнери горат пред зградата на Радио Телвизија Србија откако дел од демонстрантите од пред зградата на Собранието се упатија кон РТС.

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Пожар проголта кафуле кај „Мавровка“ – истрагата во тек, се утврдуваат причините

Гареж и пустош остави пожарот кој синоќа го проголта кафе-барот „Фонтана“ пред Трговскиот центар „Мавровка“. Од рано утрово екипите...