ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Села: Имаме добар кадар, но не се инвестира во здравството

Претседателот на Алијанса за Албанците Зијадин Села во „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека во државава имаме кадар, но не се инвестира...