НАЈНОВА ВЕСТ

Дел од демонстрантите пред зградата на РТС – запалени неколку контејнери

Неколку контејнери горат пред зградата на Радио Телвизија Србија откако дел од демонстрантите од пред зградата на Собранието се упатија кон РТС.

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Јувентус ги стави играчите во карантин откако беше утврден коронавирус кај тројца фудбалери од противничка екипа

Целиот тим на Јувентус за играчи до 23 години ќе биде во карантин до 8-март, објави инталијанскиот клуб. Одлуката е донесена откако...