ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Тортевски за кривичната против Реисот: Да видите ЈО каква одлука донесе, го цитираат Бујар Османи како го оправдува, и излегува дека тој е врховен...

Александар Тортевски ја коментираше одлуката на Јавното обвинителство за кривичната пријава која била поднесена против Реисот Сулејман Реџепи за заканите дека ако...

Приоритет им се дава на кривични дела: Пренесување заразна болест, непостапување според здравствените прописи за време на епидемија, неукажување медицинска помош…

Јавниот обвинител донесе задолжително упатство за постапување на јавните обвинителства. „Во постапувањето приоритет им се дава и веднаш се земаат во...

Владата му препорача на ЈО итно и приоритетно да постапува по предметите што се во врска со одлуките и мерките за спречување на коронавирусот

Како дополнување на заклучоците и препораките од 19-тата седница, Владата на Република Северна Македонија упатува препорака до Јавното обвинителство на Република Северна...

Што ќе содржи Законот за ЈО?, одговара Љупчо Николовски во живо на „ClickPlus“

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски вечерва во дебатниот магазин „ClickPlus“ на ТВ21 открива што содржи Законот за јавно обвинителство.

Дел од пратениците се во Собранието, седницата за законот за ЈО се уште официјално не е закажана

Дел од пратениците се во Собранието, каде се во исчекување собранискиот спикер Талат Џафери да ја свика 135. седница на која треба...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ останува против законот за ЈО – текстот не ги содржи забелешките на експертите

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека остануваат на ставот против законот за јавно обвинителство и обвини дека власта со сила...