ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Близу 40 луѓе загинаа во поплавите во Јапонија

Близу 40 лица се верува дека починале како резултат на поројните дождови во Јапонија. – Обилните дождови предизвикаа поплави...

Во Јапонија, 20 мртви и 14 исчезнати по поплави и лизгање на земјиште

20 луѓе загинаа, а 14 се водат како исчезнати во поплавите и лизгањето на земјиштето, што предизвика рекордни поројни дождови во југозападна...

Од среда нов пакет бескаматни кредити за компаниите преку Развојната банка

 Вториот пакет бескаматни кредити преку Развојната банка наречен „Ковид 2“ веќе од среда ќе им биде достапен на микро, малите и средни...

Почина Јапонецот, кој намерно го ширеше новиот коронавирус

Јапонецот од градот Гамагори, кој намерно го ширеше Ковид-19 почина во болница, каде што беше хоспитализиран. Него на почетокот...

Жена од Јапонија двапати заразена со новиот коронавирус

Жена која работи како возач на туристички автобус во Осака по вторпат е позитивна на новиот коронавирус, што е прв ваков случај...

Прв македонски државјанин со коронавирус – МНР потврди: Хоспитализиран е во болница во Јапонија

Потврдено е присуство на коронавирус кај еден од тројцата македонски државјани кои се наоѓаат на бродот „Diamond Princess” во пристаништето во јапонскиот...

Јапонија: Потврдени 39 нови случаи на Ковид-19 на крузерот во карантин

Јапонското Министерство за здравство денеска соопшти се потврдени 39 нови случаи на Ковид-19 на крузерот кој е во карантин во јапонското пристаниште...