ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Шахпаска: Собранието со разрешувањето на Мизрахи гo заштити Уставот

Пратеничката Јагода Шахпаска на денешната прес конференција истакна дека Собранието со разрешувањето на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи...