НАЈНОВА ВЕСТ

Дел од демонстрантите пред зградата на РТС – запалени неколку контејнери

Неколку контејнери горат пред зградата на Радио Телвизија Србија откако дел од демонстрантите од пред зградата на Собранието се упатија кон РТС.

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Владата донесе одлука за запирање на извршните дејства на извршителите до 30 јуни

Владата денеска донесе уредба со законска сила за запирање на примената на Законот за извршување, со која се запира примената на Законот...

Заев: Стоп за извршителите до крајот на јуни!

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на денешната прес конференција ги посочи новите пакет економски мерки кои ќе ги достават до Владата...

Ќе мируваат побарувањата од банките? – Извршителите не ја коментираат изјавата на Заев дека не треба да работат

Екс, премиерот Зоран Заев во синоќешното издание на дебатниот магазин „Clikc Plus“ на ТВ21 најави дека комерцијалните банки следните три месеци нема...

Заев: Ќе има стопирање на сите извршители

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 најави дека до крајот на јули ќе има замрзнување на...

Застарените долгови мора да се плаќаат, ќе се бришат само каматите од долговите кон јавните претпријатија

„Од 91-година, во 2017-та година доаѓа извршно решение, за 2 илјади денари, за два чека во Југославија, во динари, 2000 динари, ми...