ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Косово: Нови четворица заразени и 22 излекувани, активни 426 случаи

Институтот за јавно здравство на Косово (ИШПК) објави синоќа дека во текот на вчерашниот ден во земјата се извршени тестирања на 254...

СЗО: Нема докази дека излекуваните од коронавирусот стекнуваат имунитет

Светската здравствена организација (СЗО) денеска соопшти дека се уште нема докази дека луѓето кои прележале Ковид-19 и развиле антитела не можат повторно...