ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Досега излекувани 852 лица од Ковид-19, во шест градови нема повеќе активни случаи

Во моментов во земјава се активни 572 случаи на заболени лица со корона вирус. Досега се излекуваа 852, а починаа 82 лица....

Филипче: Излекувани 200 пациенти, добрите вести се предвесник дека овој тежок период има крај

Добрите вести се предвесник дека овој тежок период има крај и заедно ќе успееме да го надминеме, порача на Фејсбук министерот за...