ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Рускоска за ТВ21: Отворена предистражна постапка за потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски

Обвинителката Вилма Рускоска за ТВ21 потврди дека отворила предистражна постапка за потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. „По допрен глас...

Спасовски: Одлуката за патување на функционерите е за одредени настани кои се поврзани со коронавирусот

По новинарско прашање во врска со одлуката на Владата со која функционерите може да излезат од државата, техничкиот премиер Оливер Спасовски истакна...

Додека министерката Шекеринска се подготвуваше за изјава група скандираше „Никогаш северна, само Македонија“

Денеска додека министерката за одбрана Радмила Шеќеринска се подготвуваше да даде изјава за медиумите по повод 117 години од загинувањето на револуционерот...

МВР: Издадени решенија за изолација на 101 лице, 40 потпишале изјава за самоизолација

Според статистиките на МВР, во текот на изминатото деноноќие (вчера и денеска) на територијата на државата на 101 лица им се издадени...

Чулев: 502 лица не ја почитувале мерката за ограничување на движењето

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на денешната прес конференција посочи дека мерката за ограничување на движењето не ја почитувале дури 502...

[ВО ЖИВО] Изјави на министерот Димитров и американската амбасадорка Брнз

Изјави на министерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорката на САД во нашата држава Кејт Мери Брнз, по депонирањето на инструментот...

ВО ЖИВО: Изјава на Претседателот Пендаровски по состанокот на Советот за безбедност

Претседателот на државата Стево Пендаровски со изјава за медиумите по состанокот на Советот за безбедност. https://www.facebook.com/tv21hd/videos/1121141741572854/?v=1121141741572854&notif_id=1584297133234305&notif_t=live_video_explicit