ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Фејсбук преписки на Шилегов и Меџити – Меџити го кани Шилегов на дебата за премиер Албанец

Вака зборуваше на локалните избори Петре Шилегов повикувајќи ги чаирчани да го поддржат Висар Ганиу за градоначалник на општината.

Билборд без фигура за премиер Албанец – Меџити: Ние го направивме Заев премиер, повторно ние ќе одлучиме

Пред билбордот со натпис “3 опции – Кој ќе биде идниот премиер?“, потпретседателот на ДУИ Изет Меџити рече дека за прв пат...

Меџити: И да се обединат сите партии, не можат да ја победат ДУИ

Поранешниот градоначалник на Чаир, сегашен потпретседател на ДУИ, Изет Меџити во вечерашната емисија „КЛИК ПЛУС“ изјави дека и доколку се обединат сите...

Меџити во Клик Плус: Села има само тројца пратеници, нека се договорат кој ја претставува опозицијата

Изет Меџити во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 истакна дека Зијадин Села има само тројца пратеници и тие можат да се...

Разнишани темелите на партнерството ДУИ-СДСМ; Меџити: Нема влада без албански победник; Заев: ДУИ веќе не победува

Објавувањето на предизборната коалиција меѓу СДСМ и Движење Беса го расипа актуелното партнерство на социјалдемократите со ДУИ. Изет Меџити од...

Меџити: Албанскиот преставник во Владата го определува волјата на Албанците а не волјата на сојузите и канцелариите

Изет Меџити од ДУИ во врска со вчерашното формирање на предизборната коалиција меѓу СДСМ и Беса, денеска на прес-конференција рече дека неговата...