ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Последна недела од изборната кампања – „Политичките партии ја вадат артилеријата за оценување на опонентите“

Поминаа 10 дена од изборната кампања а политичките партии не престануваат да се експонираат на секој можен начин за да го одржат...

Заев: Просечната плата ќе ја направиме 34.000 денари

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска посочи дека до крајот на мандатот просечната плата ќе биде 34.000 денари. „До...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се обврзува на 640 милиони субвенции, загарантиран откуп за земјоделците и 4 милијарди домашни и странски инвестиции

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Петровец од каде што истакна дека Македонија во моментов е окупирана од...

Богојески: Очекувам сите крушевчани без разлика на нивната политичка припадност да гласаат за Македонски концепт

Никој повеќе и подобро не може да се грижи од мене за Крушево, кој сум родум од тука. Крушево е иселено и...

Судија и обвинител во изборна кампања?! – Рускоска: Поднесов опомена до ВМРО-ДПМНЕ – Кацарска: Ова не е прв пат!

Традицијата продолжи. Нова изборна кампња, со стари идеи за црна кампања. Изборни спотови во кои се презентираат неуспесите на противникот, наместо проектите...

Се појави нова аудио снимка – објавувачот вели дека се работи за Заеви

Нова аудиоснимка денеска е објавена и на нов јутјуб канал „Вице мафијашот“. Разговорот во кои се слушаат две лица е именуван како „Вице...

ВМРО-ДПМНЕ: Не очекуваме на Рускоска и Кацарска да им се допаднат спотовите, исто како што на Македонија не и се допаѓа тоа што се...

Откако обвинителката Вилма Рускоска и судијката Добрила Кацарска денеска реагираа во врска со спорните спотови на ВМРО-ДПМНЕ во кои тие се „појавуваат“,...

Заев: ВМРО-ДПМНЕ ќе остане во опозиција за да си ја обнови партијата

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска од Ваташа најави дека за десет дена ќе биде објавен тендер за изградба на патот Градско...

Зибери од Тетово: Општините ќе добиваат повеќе пари од државата

Кандидатот за премиер на ДУИ Насер Зибери денеска на средбата со градоначалници на четири општини во зградата на Општина Тетово  ја истакна...

Кацарска за ТВ21: Со оваа негативна кампања ВМРО-ДПМНЕ си прави само штета врз партијата

Судијката Добрила Кацарска која исто така се најде на еден од последно објавените изборни спотови од страна на ВМРО-ДПМНЕ, за ТВ21 вели...

Рускоска за ТВ21: Испратив опомена пред тужба до ВМРО-ДПМНЕ

Обвинителката Вилма Рускоска до партијата ВМРО-ДПМНЕ испратила опомена бидејќи таа и еден судија се наоѓаат во последно објавените изборни спотови.

Села: Ќе инвестираме 500 милиони евра за ревитализација на албанските населби

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива и кандидатите за пратеници од шестата изборна единица, денеска ја претставија програмата „Држава за сите“ пред жителите...