ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Макрон ја отфрли идејата на Морисон за меѓународна истрага за пандемијата на коронавирусот

Францускиот претседател Емануел Макрон ја отфрли идејата на австралискиот премиер Скот Морисон за итна меѓународна истрага за пандемијата на новиот коронавирус.

Лажни покани за наводна истрага – МВР предупредува граѓаните да не наседнуваат

Лажни покани испратени на меилови, наводно од полиција со кои лица се повикуваат во МВР за тековна истрага, ги вознемири граѓаните кои...

ДСЗИ спроведува вонреден инспекциски надзор за смртта на починатиот велешки пациент

Според информациите добиени од Општата болница во Велес, Министерството за здравство инфомира дека во вторникот - 31.03.2020 година околу 16:00 часот од...