ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Грци заглавени на аеродромите во Лондон и Истанбул

По одлуката на грчката Влада од понеделникот да го прекине авионското поврзување со Велика Британија и Турција, на аеродромите во Лондон и...

Едно лице почина, а над 150 повредени откако авион излета од писта во Истанбул

Едно лице почина, а над 150 се повредени откако авион излета од пистата на аеродромот „Сабиха Гокчен“ во Истанбул.

52 патници повредени откако авион излета од пистата во Истанбул

Најмалку 52 лица се повредени откако денеска авион при слетувањето на истанбулскиот аеродром „Сабиха Гокчен“ ја промаши пистата, се урна во поле...

ВИДЕО: Авион излета од писта во Истанбул се подели на два дела

Според првичните информации авион при слетување на аеродромот во Истанбул излетал од пистата и се поделил на два дела.