НАЈНОВА ВЕСТ

Демонстрантите упаднаа во Собранието во Србија – интервенира полицијата

Неколку стотици граѓани се собраа пред српскиот парламент во знак на протест против враќањето на рестриктивните мерки и повторното воведување полициски час,...

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Почнува етапна исплата на пензиите во банките

Од денеска ќе се врши етапна исплата на пензиите на шалтерите на банките, според висината на пензијата. За пензии...

Сугарески: Работодавците и компаниите да не бидат загрижени, не се очекуваат проблеми во исплатата

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески не очекува никакви проблеми во делот на исплатата на средства кон компаниите.

Над 320 илјади пензионери ќе добијат пензија една недела порано, исплатата ќе се врши етапно

Исплатата на априлските пензии почнува од утре. За да се овозможи поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од коронавирусот КОВИД-19,...

Владата донесе Уредба за ограничување на исплата на додатоци и надоместоци на плата во јавниот сектор

Владата донесе Уредба со законска сила за ограничување на исплата на додатоци и надоместоци на плата за вработените во јавниот сектор за...

Лукаревска: Тече исплатата на МојДДВ – вкупно реализиран поврат од 6 милиони евра

Директорката на Управата за јавни проходи Сања Лукаревска на својот Фејсбук профил известува дека тече исплатата на МојДДВ кај граѓаните.

Исплатата на „МојДДВ“ за вториот квартал – 15 граѓани ќе бидат наградени со по 100 илјади денари

Од денеска стартува исплатата за вториот квартал од мерката „Мој ДДВ“, за околу 198 илјади граѓани кои скенирале сметки во октомври, ноември...