НАЈНОВА ВЕСТ

Дел од демонстрантите пред зградата на РТС – запалени неколку контејнери

Неколку контејнери горат пред зградата на Радио Телвизија Србија откако дел од демонстрантите од пред зградата на Собранието се упатија кон РТС.

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Менталното здравје за време на Ковид-19 – стручните лица разменија мислења и искуства во „Клик плус“

Веста дека сум заразен со Ковид-19 ја примив смирено и се подготвив за изолација, раскажа синоќа во „Клик Плус“, лекарот од Дебар,...

Радевски: Онлајн предавањето е позитивно искуство

Професорот Владимир Радевски во „EU click“ на ТВ21 посочи дека предавањето преку интернет е позитивно искуство. „Морам да признаам,...