ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Ирак воведе целосен карантин во земјата

Ирак воведе целосен карантин во земјата за да се обиде да му се спротивстави на ширењето на коронавирусот, пренесоа француските медиуми.

Ракетен напад врз база во Ирак

Ирачка воена база, во која се сместени американски сили, беше цел на ракетен напад, пренесува Агенција Анадолија (АА). „Воената...

Ракетен напад врз ирачка воена база во Киркук

Вечерва е извршен ракетен напад врз ирачката воена база во Киркук, во која се сместени американси војници, јавува АФП, повикувајќи се на...