ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Жбогар: Од денеска стартуваме со нови инвестиции во земјоделството во Македонија во износ од 6 милиони евра

Евроамбасадорот Самуел Жбогар истакна дека денеска се одбележува почетокот на нови серии на инвестициски проекти од страна на Европската Унија во сферата...

Села: Имаме добар кадар, но не се инвестира во здравството

Претседателот на Алијанса за Албанците Зијадин Села во „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека во државава имаме кадар, но не се инвестира...