ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Катица Јанева се соблекла по долна облека во Заводот за ревизија, за инцидентот се огласија и од МВР

Катица Јанева, поранешната специјална обвинителка и второбвинета во случајот „Рекет“, направила инцидент во Државниот завод за ревизија кога почнала да се соблекува...

Приведени 15 лица по инцидентот пред српското Собрание, Вучиќ со осуда на „фашистичкото дивеење“

Српскиот министер за внатрешни работи, Небојша Стефановиќ, изјави дека полицијата, по наредба на надлежните државни органи, уапсила 15 лица кои учествувале во...

Нови инциденти на грчко – турската граница кај Еврос

Повторно рано утрово имаше инциденти на грчко – турската граница кај Еврос, кога од страна на Турција, според грчките медиуми, бил фрлен...