ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

ВИДЕО: Ѕвездата на „Медена земја“ дава интервју на црвениот килим

Ѕвездата на номинираниот македонски документарен филм „Медена земја“, Хатиџе Муратова дава интервју на црвениот килим на доделувањето на најпрестижната награда „Оскар“.