НАЈНОВА ВЕСТ

Дел од демонстрантите пред зградата на РТС – запалени неколку контејнери

Неколку контејнери горат пред зградата на Радио Телвизија Србија откако дел од демонстрантите од пред зградата на Собранието се упатија кон РТС.

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Пендаровски брифиран за активностите на армиските единици ангажирани во услови на вонредна состојба

Претседателот и Врховен командант на вооружените сили Стево Пендаровски денеска одржа состанок со началникот на Генералштабот на Армијата на Република Северна Македонија...

Министерот Филипче во 13:30 ќе ги соопшти најновите информации во врска со коронавирусот

Mинистерот за здравство, Венко Филипче, во 13:30 часот, ќе одржи прес-конференција во Медија центарот во Владата. Од Владата повторно...

Помпео ја обвини Кина: Не споделува информации за коронавирусот

Американскиот државен секретар Мајк Помпео ја обвини Кина дека ги остава САД „зад линијата“ додека се обидува да ја спречи епидемијата на...

Неофицијални информации на ТВ21 – Каде ќе има промени на носители на изборните листи?!

ТВ21 во понеделникот објави имиња на можни носители на Изборните листи за трите најголеми партии, СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ.