ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Три лица загина откако се урна воен хеликоптер во Индонезија

Индонезиски воен хеликоптер се урна на островот Јава, при што загинаа тројца од деветте патници, пренесоа медиумите во Џакарта.