ИЗБОРИ

ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2020

Илон Маск го продава речиси целиот свој имот

Канадскиот милијардер Илон Маск планира да го продаде речиси целиот свој имот, напиша денеска тој на својот Твитер налог.